Ślub w plenerze – 5 pomysłów na dekorację ślubu w plenerze

Chcecie, aby Wasza uroczystość zaślubin odbyła się w lesie, ogrodzie, przy jeziorze lub nad brzegiem morza? Naturalna sceneria jest sama w sobie piękna i bardzo urokliwa, jednak organizując ślub w plenerze, warto podkręcić klimat dekoracjami. Ważne, aby wybrane dodatki odpowiadały Waszej koncepcji i nie przyćmiły piękna otaczającej przyrody.

1. Metalowy łuk lub pergola

Punkt centralny czyli miejsce zaślubin wymaga szczególnej oprawy. Sprawdzi się tutaj metalowy łuk lub pergola, które możecie ozdobić kwiatami i zielenią. Są to zdecydowanie najchętniej wybierane dekoracje na ślub w plenerze. Klasyczne i ponadczasowe. Z pomocą doświadczonej florystki można je przyozdobić naturalnymi kwiatami, zielonymi pnączami albo połączyć kompozycje roślinne z lekką białą tkaniną. W ten sposób powstanie efektowna oprawa dla jednej z bardziej podniosłych chwil w Waszym życiu.

2. Elementy drewniane

Jeżeli chcecie złożyć przysięgę w nieco bardziej swobodnej atmosferze lub planujecie wesele w stylu rustykalnym, proponujemy postawić na naturalne akcenty – trójkąt, postarzana pergola lub bielone stare drzwi.

Dodatkowo, wspomniane elementy możecie udekorować kwiatami i roślinami w donicach lub mocować się bezpośrednio na drewnianej konstrukcji. Podczas ślubu w plenerze świetnie sprawdzają się sezonowe gatunki kwiatów, a także rośliny typowo polne.

3. Postumenty z kwiatami

W naszej wypożyczalni znajdziecie szeroki wybór postumentów – ze sklejki, transparentne, postarzane i wiele innych. Jest to świetne rozwiązanie, szczególnie jeśli planujecie przenieść dekoracje po ceremonii w inne miejsce – np. do strefy chillout. Na postumentach możecie postawić kompozycje kwiatowe w amforach lub zbudować dekorację kwiatową bezpośrednio na stelażu.

4. Dekoracja alejki

Zaledwie kilka kroków dzieli Was od pełni szczęścia. Alejka, którą po raz ostatni przejdziecie, jako narzeczeni to świetne miejsce na dodatkowe dekoracje. Wzdłuż przejścia świetnie sprawdzają się lampiony i szklane świeczniki o różnych wysokościach.

Dobrym pomysłem dekoracji na ślub w plenerze jest wykorzystanie naturalnych płatków kwiatów – rekomendujemy rozsypanie ich wzdłuż drogi do ołtarza.

5. Ścianka w kształcie księżyca

Letnia ceremonia ślubna o zmierzchu ma bardzo dużo uroku. Wieczorem przydadzą się nie tylko girlandy świetlne czy zapalone świecie. Wysoki połyskujący księżyc ustawiony w ogrodzie stanie się atrakcyjnym tłem dla pamiątkowych fotografii. Tuż obok możecie umieścić niewielkie kompozycje kwiatowe oraz świece w przezroczystych szklanych tubach.

Jeżeli planujecie plenerową uroczystość, polecamy wyjątkowe dekoracje i dodatki, które uświetnią i upiększą ceremonię. Znajdziecie je w naszej wypożyczalni. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *