Kwiaty suszone i sztuczne na ślub i wesele

Wasz wyjątkowy dzień wymaga odpowiedniej oprawy, w tym także florystycznej. Dekoracje kwiatowe sali weselnej to ważne, ale też kosztowne elementy wystroju. Możecie zdecydować się na tanie rozwiązania, zastępując część żywych kwiatów ich sztucznymi lub suszonymi odpowiednikami. Aranżacja ślubu i przyjęcia wcale na tym nie ucierpi.

Tanie kwiaty do dekoracji sali weselnej

Staranne połączenie roślin naturalnych z ich imitacją wymaga znajomości kilku trików. Aby wykorzystać tanie kwiaty do dekoracji sali weselnej, kościoła lub ślubu plenerowego, należy je dobrze zakamuflować. Najlepiej umieścić je pomiędzy żywymi kwiatami lub stworzyć z nich jedynie bazę pod żywe kwiaty. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie sztucznych pąków w podwieszanych dekoracjach, oddalonych od wzroku gości. W ten sposób bukiety i kompozycje kwiatowe będą bogatsze, a odbiór dekoracji będzie nadal bardzo dobry i zrobi efekt wow.

Dekoracje kwiatowe na wesele – styl boho i rustykalny

Styl boho i rustykalny dopuszcza dużą swobodę aranżacyjną. Dlatego decydując się na taką stylistykę, możecie śmiało wykorzystać suszone dekoracje kwiatowe na wesele. Mogą to być własnoręcznie zebrane i zasuszone bukiety polnych lub ogrodowych kwiatów. Aby taka kompozycja była bardziej okazała, połączcie ją z rozłożystym liściem palmy albo cykasa. Duże suszone liście sprawdzą się świetnie jako tło za Parą Młodą lub posłużą jako dodatek do ślubnej ścianki na pamiątkowe fotografie.

Dekoracje wiszące – sztuczne pnącza i bluszcze

Zwisające naturalne rośliny pięknie prezentują się na sali i często „robią” robotę. Świetnym pomysłem jest dodanie do żywych kwiatów i roślin sztucznej girlandy z eukaliptusa bądź imitacji bluszczu. Zielone dodatki doskonale sprawdzą się nie tylko na sali, ale również jako ozdoba ścianek ślubnych i weselnych.

Sztuczne kwiaty – róże, piwonie

Jakie gatunki najlepiej się prezentują? Naszym zdaniem najlepsze dekoracje kwiatowe sali weselnej to głowy peonii oraz róż. Ich piękne kwiatostany, mimo że wykonane z materiału, do złudzenia przypominają prawdziwe. Stonowana kolorystyka obejmująca biel, écru czy odcienie różu pozwala łączyć je z żywymi kwiatami bez szkody dla finalnego efektu.

Aby kompozycja wyglądała na naturalną, musicie wybrać wyłącznie wysokiej jakości sztuczne rośliny. Nie polecamy plastikowych „potworków”.

Czego nie robić?

Nie polecamy stawiania na stołach weselnych wyłącznie sztucznych bukietów. Jest to wprawdzie tanie rozwiązanie, ale ociera się o kicz. Nawet pojedynczy kwiat naturalny włożony np. do kolorowego wazonu albo stylowej butelki zrobi lepsze wrażenie.

Poszukując oszczędności w weselnym budżecie, musicie zachować odpowiednie proporcje.

W naszej wypożyczalni znajdziecie szeroki wybór dekoracji na wesele. Oferujemy między innymi wysokiej jakości kwiaty sztuczne, suszone i zielone dodatki. Pięknie komponują się z naturalnymi roślinami. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *