Jak udekorować kościół na ślub?

Wystrój kościoła nie tylko wprowadza do świątyni podniosłą atmosferę w czasie ceremonii zaślubin, ale również tworzy niepowtarzalne tło dla pamiątkowych fotografii. Należy więc zadbać o każdy szczegół – udekorować wejście główne, przystroić ławki i drogę do ołtarza, krzesła pary młodej oraz sam ołtarz. Podpowiadamy, czym się kierować, wybierając dekoracje ślubne do kościoła.

Jak zaplanować dekoracje kościoła na ślub?

Zanim wdrożycie własny plan przystrojenia kościoła na ślub, powinniście omówić najważniejsze kwestie z proboszczem. Może się okazać, że w danej parafii dekoracje kościoła na ślub przygotowuje siostra zakonna lub inna odpowiedzialna za kościół osoba. Jeżeli nie ma takich wymogów, będziecie mogli działać samodzielnie lub jeśli wolicie, skorzystacie z usług doświadczonej florystki czy dekoratorki. Jeżeli kościół jest drewniany, możecie się spodziewać ograniczeń lub zakazów dotyczących zapalania świec i lampionów. Poza tym zwykle pary mają sporą dowolność w dekoracji kościoła.

Przemyślany wystrój kościoła na ślub

Zanim zdecydujecie o stylu i rodzaju wystroju, zastanówcie się, jak zaprezentuje się kościół z dodatkowymi dekoracjami. Jeżeli jest to niewielki wiejski kościółek, nadmiar elementów ozdobnych może go przytłoczyć. Z drugiej strony, gdy planujecie ślub w przestronnej świątyni podobna ilość dodatków, może okazać się niewystarczająca. Równie ważny jest styl wnętrza kościoła – bogato zdobiona świątynia w stylu barokowym nie wymaga tak wielu dodatków, jak mroczny gotycki kościół. Dekoracja na ślub zawsze powinna wydobywać i podkreślać naturalne piękno świątyni.

Kwiatowe dekoracje ślubne do kościoła

Kwiaty to dekoracja, która sprawdzi się praktycznie w każdym kościele. Atrakcyjnym akcentem dekoracyjnym będą kompozycje kwiatowe ustawione na eleganckich postumentach. Oferujemy przezroczyste, drewniane lub betonowe postumenty oraz świetnie się prezentujące amfory i inne naczynia, w których umieścicie wszelkie dekoracje florystyczne. Styl postumentów, warto dopasować do aranżacji kościoła. Można je postawić na zewnątrz, dekorując w ten sposób wejście do świątyni lub w razie niepogody tuż przy ostatnich ławkach nawy głównej.

Waszą drogę do ołtarza możecie również ubogacić akcentami roślinnymi i kwiatowymi. Ciekawym rozwiązaniem dla miłośników stylu boho lub rustykalnego jest ustawienie wzdłuż ławek wiklinowych koszy z kwiatami.

Dekoracja ołtarza na ślub wymaga sporych zdolności i wyczucia, ponieważ front kościoła to miejsce, na którym skupia się uwaga wszystkich gości.

Ozdoby do kościoła na ślub – świece i lampiony

Zanim zdecydujecie się na świece, rozważcie wspólnie, czy rzeczywiście wniosą one do kościelnego wnętrza magiczny klimat. Może się okazać, że kościół jest jasny, ceremonia odbywa się w lecie i migoczące światło świec pozostanie w ogóle niezauważone. Dlatego w takim wypadku lepiej zrezygnować z tego rodzaju dodatków na rzecz innych dekoracji.

Jeżeli jednak jesteście zdecydowani na świece, warto je odpowiednio wyeksponować. Pomocne będą różnego rodzaju lampiony. Metalowe, bambusowe lub szklane świeczniki czy latarenki nie tylko zabezpieczą świeczki przed przewróceniem, ale także wprowadzą do wnętrza kościoła romantyczny, niepowtarzalny nastrój. Ustawcie je wzdłuż ławek i dodatkowo rozsypcie płatki kwiatów, by podkreślić subtelność aranżacji.

Wystrój kościoła na ślub – stylowe krzesła

Wasze miejsce w kościele również wymaga odpowiedniej oprawy. Dlatego warto zwrócić uwagę na dekorację krzeseł pary młodej. Do niedawna białe materiałowe pokrowce spełniały oczekiwania młodych. Trend ten jednak na dobre przeminął i obecnie narzeczeni poszukują bardziej wyszukanych propozycji. Polecamy stylowe fotele w stylu vintage lub krzesła z plecionką wiedeńską, które nawet pozbawione dodatkowych dekoracji świetnie się prezentują. Drewniane krzesła możecie ubogacić, doczepiając żywe kwiaty, gałązki lub liście.

Aranżacja kościoła, która spełni Wasze wyobrażenia o pięknej i nastrojowej ceremonii, będzie prostsza, jeśli skorzystacie z bogatej oferty dekoracji ślubnych dostępnych w naszej wypożyczalni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *